12.10.2022

Младежки еко-форум на Клуба на Лауреатите на националната награда за природозащита на името на Мими Праматарова

В дните от 13 до 15 октомври в посетителския ни център в Паничище ще се проведе творчески семинар за младежи.
Инициативата е на Дирекция „Национален парк Рила“, с участието на Национален доверителен екофонд и Клуба на лауреатите към фондация „Екофорум Плюс“. Събитието се провежда в рамките на Кампанията „Политики за младежта в сферата на околната среда“, финансирана със средства от бюджета на Министерство на околната среда и водите.
В програмата са застъпени теми, свързани със защитената територия и влиянието на климатичните промени върху биоразнообразието.
Това е добър повод за среща и обмяна на идеи между лауреати в конкурса от различни години.
Участниците ще имат възможността да се разходят по тематични пътеки и да почерпят вдъхновение от природата, за да създадат своите уникални  произведения – видео-клипове и/ или мултимедийни презентации, на нас остава грижата за тяхното разпространение след това.

30 years Rila National Park